De Ferrari 250SWB (Short Wheel Base) is de auto die door het publiek met meerderheid van stemmen is gekozen tot favoriete auto van dertig jaar Interclassics. De auto pronkt daarom op de poster voor de dertigste editie van de oldtimerbeurs, die van 16 tot en met 19 januari 2025 gehouden wordt in Maastricht.

De auto – met een waarde van meer dan 5 miljoen euro – was eveneens aanwezig bij de presentatie. De burgemeester van Maastricht, Wim Hillenaar, onthulde de poster.

Buitenland

Voor de afbeelding op de poster van de publieksfavoriet koos de organisatie voor een variant met een Limburgse historie.

Origineel is de auto in 1960 geleverd aan een Italiaanse klant in de kleur ‘grigio fumo’, met een bruin lederen interieur. De auto is destijds ingezet in verschillende wegraces. Na enkele omzwervingen in Amerika is de auto rood overgespoten en begin jaren 80 in een Limburgse privécollectie ondergebracht.

Oorspronkelijk

Jaap Braam Ruben, dealer in hyperexclusieve auto’s, heeft destijds bemiddeld in de verkoop en was bij de presentatie aanwezig om de historie te duiden. Ondanks dat de Ferrari opnieuw naar het buitenland was verdwenen heeft Bodie Hage (Burgerveen) de auto gevonden en laten restaureren. Middels een zogenaamde nut-and-bolt-restauratie is deze teruggebracht in de oorspronkelijke fabrieksspecificatie. Tegenwoordig is de auto in handen van een Nederlandse eigenaar.

Op de foto, van links naar rechts: burgemeester Wim Hillenaar, autodealer Bodie Hage en beursmanager Erik Panis.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 december 2025
Plan je moment!
12 december 2025
Ruim 100 euro verschil in kosten van laden
12 december 2025
Niet gedeeld, wel zelfrijdend
12 december 2025
Revisie krijgt eindelijk de aandacht die het verdient
11 december 2025
‘Voorkeur voor originele onderdelen daalt’
11 december 2025
Vijftig tinten aftersales
Meest bekeken berichten
Recente reacties