De voormalige topman Osamu Suzuki is op 94-jarige leeftijd overleden. Sinds hij zestig jaar geleden de rol van directeur op zich nam heeft hij in verschillende functies leiding gegeven aan de Japanse autofabrikant. Sinds 2021 was hij als Senior Advisor aan Suzuki verbonden.

Zijn achternaam doet wellicht vermoeden dat hij familie is van oprichter Michio Suzuki, maar het zit anders. Osamu werd geboren in 1930 onder de familienaam Matsuda, na zijn huwelijk met Shoko Suzuki voert hij de achternaam van zijn vrouw, tevens kleindochter van Michio.

Osamu Suzuki begreep al snel de kracht van samenwerking en verkoos die boven zelfstandig te proberen de concurrentie aan te gaan. Allianties met groten zoals GM en Volkswagen zijn daarvan een voorbeeld, maar ook die met de Indiase overheid. Daaruit ontstond de lokaal krachtige producent Maruti.

Eind 2023 kreeg Osamu Suzuki een plek in de Hall of Fame tussen andere groten uit de wereldwijde automotive (zie foto).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 april 2025
Schadeafhandeling Toyota Nederland via Openclaims
18 april 2025
Harvest Automotive benoemd tot officiële distributeur Atera
18 april 2025
Invoering betaald parkeren: ‘Het interesseert de gemeente niet’
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
Meest bekeken berichten
Recente reacties