In de eerste maand van dit jaar zijn er 32.804 nieuwe personenauto’s geregistreerd. Dat is een daling van 4,6% ten opzichte van januari 2024 (34.392). Dit blijkt uit de officiële cijfers van RAI Vereniging, BOVAG en RDC.

Verder werden er in januari 11.157 nieuwe elektrische auto’s geregistreerd, 28,2% meer dan in januari vorig jaar. Het marktaandeel van nieuwe elektrische auto’s lag daarmee in januari op 34%. Het grootste marktaandeel (45,5%) was in januari voor hybride auto’s. Daarvan werden er in totaal 14.934 op kenteken gezet.

Kia houdt de koppositie voor Volkswagen en Volvo. In de top vijf modellen staan de Koreanen met twee modellen bovenaan, waarbij de EV3 het dubbele aantal wist te noteren dan de Picanto. Opvallend in het lijstje elektrische modellen: de Model Y is naar de vierde plaats gezakt achter Kia’s EV3 en de Volvo EX30 maar ook achter de VW ID.3.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
8 juni 2026
Toyota demonstreert waterstof als brandstof
8 juni 2026
VerkeersAcademie lid van ADAS Alliantie
8 juni 2026
Samenwerking InterClassics Brussels en Auto e Moto d’Epoca Bologna
8 juni 2026
Inter-Tyre voegt BBS toe aan aanbod
5 juni 2026
AllParts verwelkomt Koster Autoparts en Kuyntjes Automaterialen als nieuwe grossiers
5 juni 2026
Bosch lanceert digitale Vehicle Care Assistant
Meest bekeken berichten
Recente reacties