In het autobedrijf van Joop Hoogerbrug komen twee ogenschijnlijk compleet verschillende werelden samen. Het dealerschap van Fiat en Alfa Romeo verdween, zijn passie voor Italiaanse auto’s zeker niet. Toen hij de kans kreeg voor zichzelf te beginnen moest het wel een Bosch Car Service worden: “Als techneut spreekt de Duitse degelijkheid van de producten mij aan.”
partnercontent
Als we aankomen zien we direct dat we niet met een standaard bedrijf te maken hebben. De prominent geparkeerde Tipo 916 Alfa Spider past wel bij het Italiaanse hart van de ondernemer en is dus niet zo onverwacht. Dat een Polestar 2 zij aan zij staat met een in Born gebouwde Volvo 480 (schaars anno 2025) geeft goed aan hoe divers de werkplaatsmix is bij Auto Rivano in Hoofddorp.

Het onderdeel zijn van een groter netwerk zoals Bosch Car Service heeft zo zijn voordelen, vertelt Joop. “Klanten van collega’s binnen het netwerk kunnen bij ons terecht indien nodig en omgekeerd. Een geruststellende gedachte voor ons en de klant. Tegelijkertijd zijn er koepelafspraken die Bosch Car Service centraal afsluit en die concreet werk opleveren. Zo krijgen we aardig wat werk vanuit garantieverzekeraar Autotrust.”
Op afstand
In de ruime en lichte werkplaats sleutelen ze dus bij wijze van spreken bij de ene doorgang nog gewoon aan een verbrandingsmotor zoals altijd terwijl de volgende een stekkerauto uit 2024 is. “Geen probleem. Het enige waar we eigenlijk geen ervaring mee hebben is het wisselen van complete accupakketten of zelfs revisie daarvan. De aantallen zijn echter nog zo laag dat we dat met plezier uitbesteden aan partners, mocht het wel aan de orde zijn. Voor de breedte van de producten die we hier bedienen helpt het enorm dat we onderdeel zijn van het Bosch Car Service netwerk. De technische informatie is uitstekend voor elkaar en indien nodig kunnen ze op afstand de auto overnemen.”
De campers die we binnen tegenkomen onderstrepen dat het team hier alles aanpakt. Alles? “We houden ons niet of nauwelijks bezig met verkoop. Hooguit helpen we een vaste klant als die daarom vraagt. Met zo’n 30-35 auto’s op jaarbasis houdt het wel op”, aldus Joop. Weinig voor een autobedrijf waar vijf technici en een chef werkplaats zo’n 1900 apk’s op jaarbasis verzorgen. “Er zijn genoeg collega’s in het netwerk van Bosch Car Service die daar wel goed in zijn en dat met plezier doen, wij concentreren ons liever op waar wij goed in zijn en dat is de werkplaats.”
Sfeer allesbepalend
Die focus legt het bedrijf geen windeieren want klanten weten het bedrijf goed te vinden. “Onze planning loopt daardoor wel teveel op naar onze zin, maar voor klanten in nood maken we tijd.” Ondanks deze drukte staan er bij Auto Rivano geen onvervulde vacatures. “Ik ben tevreden met het team dat we nu hebben. We hebben geen verloop en een goede werksfeer, helemaal top. Dat is belangrijk voor me, want je brengt veel tijd op je werk door en dan kun je het maar beter een beetje naar je zin hebben. Zeker in de huidige arbeidsmarkt. Als je dat niet goed voor elkaar hebt, zijn er immers voldoende andere werkgevers te vinden.”

De carrière van Joop laat de nodige ervaring binnen de autowereld zien. Terugkijkend op zijn tijd als dealer van Fiat en Alfa Romeo vertelt hij over de goede onderlinge sfeer tussen de dealers van de andere merken in de nabije omgeving. Een tijd lang had hij met die collega’s een schadejoint-venture: “De verschillende dealers leverden de onderdelen en daar zat ook het voornaamste verdienmodel. De praktijk bleek toch lastiger en we hebben met een klein groepje nog geprobeerd er een succesvol schadeherstelbedrijf van te maken. Het zelfstandige ondernemerschap kriebelde echter en mijn hart ligt meer bij onderhoud en reparatie dan bij schadeherstel.”
Eigen baas
Bij de start waren er voor Joop en zijn vrouw Nancy wel een aantal dingen snel duidelijk. Allereerst: eigen baas zijn, geen twee kapiteins op het schip. “Dat werkt niet. Ik ben liever een klein baasje dan een grote knecht.” Het moest bovendien een Bosch Car Service worden en die kansen waren er ook in 2007. Andere formules zijn geen moment serieus overwogen. “Tijdens de gesprekken met Eric Rietveld over de mogelijkheden merkte ik al snel dat we op dezelfde lijn zaten. Bij het zakendoen zijn de mensen met wie je te maken hebt van groot belang en als er geen klik is dan worden zaken een stuk lastiger. Ik voel me prima thuis binnen het Bosch Car Service netwerk.”
Andere formules zijn geen moment serieus overwogen
Wat al die jaren ook hetzelfde bleef is zijn grossier. Het enige dat wisselde was de naam. Het toenmalige Rijsbergen werd Cartal-Rijsbergen en uiteindelijk LKQ. “Die schaalgrootteslagen heb ik als klant nooit als negatief ervaren. Ik ben er nog altijd geen nummer, iets wat je vaak hoort zodra bedrijven groter worden. Als we iets nodig hebben dan staan ze er, dat was toen zo en dat is nog steeds zo.”
Gevraagd naar eventuele investeringsplannen wordt het even stil. “Dit industrieterrein wordt geleidelijk aan opgeslokt door de naburige woonwijk. Dat gaat niet van vandaag op morgen en het vinden van een nieuwbouwlocatie voor ons evenmin. Alleen al de vergunningstrajecten vergen jaren, zeker nu met stikstofperikelen en netcongestie. Wellicht dat we in dit pand nog één of twee extra werkplekken zullen proberen te creëren.”