youngtimers_porsche_911

De Tweede Kamer ziet af van de verhoging van de minimumleeftijd voor youngtimers van 16 naar 25 jaar in 2027. Een motie daartoe van de Kamerleden Grinwis (ChristenUnie) en Oosterhuis (D66) is op 31 maart met ruime meerderheid aangenomen door de Tweede Kamer.

In de motie verzoeken de beide Kamerleden de regering voor de zomer met opties te komen voor een geleidelijker overgang voor de zogeheten youngtimerregeling. De eind 2025 aangenomen amendementen op het Belastingplan 2026 hebben namelijk zeer nadelige gevolgen voor verkopers en berijders van youngtimers. De Kamerleden doen daarbij de suggestie de regeling te bevriezen op ingangsjaar 2012, gecombineerd met een hogere bijtelling over de economische waarde in plaats van de cataloguswaarde.  

E-timerregeling

In de motie wordt aan de regering ook gevraagd om een voorstel voor een e-timerregeling uit te werken. Daarmee wordt voorkomen dat elektrische leaseauto’s die na vier of vijf jaar uit de lease komen massaal naar het buitenland worden geëxporteerd. Brancheorganisatie BOVAG noemt het een goede zaak dat er een geleidelijke overgang voor de youngtimer gaat komen. “Onduidelijk is nog hoe de exacte regeling eruit komt te zien omdat het nu aan het ministerie van Financiën is om verschillende opties uit te werken”, aldus BOVAG.

Ook staat BOVAG positief tegenover de e-timerregeling. Wel pleit de brancheorganisatie ervoor dat dit niet ten koste gaat van de markt voor nieuwe elektrische auto’s.

Toekomstbestendig

De Stichting Autobelangen, die al langer strijdt tegen de aanpassing van de youngtimerregeling – en die in de ogen van de stichting neerkomt op afschaffing ervan – is uiteraard eveneens blij met de oproep tot een geleidelijker afbouwen van de youngtimerregeling. Ook het voorstel om te komen tot een e-timerregeling kan op de steun van de stichting rekenen. “Een aantrekkelijk en toekomstbestendig alternatief , dat massale export en weglekkende subsidies tegenhoudt”, aldus de stichting.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 mei 2026
ACM biedt bedrijven duidelijkheid over data delen met leidraad
15 mei 2026
Alle tools voor de lokale ondernemer
14 mei 2026
Automechanika Frankfurt 2026: emotie, beleving en jong talent
14 mei 2026
‘Omzet is geen winst’
13 mei 2026
Blanke lak Sikkens als onderdeel Optima-systeem
13 mei 2026
Succesvolle start Aumovio als zelfstandig bedrijf
Meest bekeken berichten
Recente reacties