Het kabinet trekt in de periode 2023-2026 200 miljoen euro uit voor de verbetering van de verkeersveiligheid op zestien verschillende N-wegen.

Het komend jaar wil minister Harbers al 25 miljoen investeren in een verbetering van de veiligheid op N-wegen, waar relatief veel verkeersslachtoffers vallen. Het geld is onder meer bestemd voor veiligere bermen, scheiding van rijrichtingen en bekende knelpunten die tot onveilige situaties leiden. Waar mogelijk worden kleinere projecten snel aangepast, terwijl tegelijkertijd wordt begonnen met een grootschalige structurele aanpak.

Minister Harbers: “Goed dat we nu snel aan de slag kunnen met het aanpakken van de gevaarlijkste Rijks-N-wegen. Maar hiermee zijn we er niet. We blijven kijken hoe we ook in de toekomst maatregelen kunnen nemen om het aantal verkeersslachtoffers te verminderen.”

Miljard

Dat is een van de punten die opvallen in het beleid op het gebied van infrastructuur en waterstaat, zoals die vandaag werden gepresenteerd tijdens Prinsjesdag. De 200 miljoen euro is het totale budget voor de verbetering van de verkeersveiligheid op N-wegen. Voor de verbetering van het totale wegennet is 1 miljard euro gereserveerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 november 2025
ADPA nieuw lid van SERMI
14 november 2025
Alzura: Toekomst aftermarket is digitaal
14 november 2025
AllParts lanceert leaseconcept
13 november 2025
Stijging voertuigdiefstal zet door
13 november 2025
AutoTrack: Tweedehands EV 10 procent goedkoper
13 november 2025
Groen licht voor autonome shuttlebus Holon
Meest bekeken berichten
Recente reacties