De verhoging van de accijnzen op benzine en diesel in 2024 gaat niet door. Een motie daartoe van VVD-Kamerlid Hermans werd op 21 september door een meerderheid in de Kamer aangenomen.

Jaarlijks stijgen de accijnzen voor benzine en diesel per 1 januari mee met de inflatie. Wanneer dit per 1 januari 2024 het geval zou zijn, zou de benzine bijna 21 eurocent per liter duurder worden. Kamerlid Hermans constateerde dat dit onwenselijk is voor zowel mensen met een laag inkomen als middengroepen, die zich nu al zorgen maken over hun vaste lasten en koopkracht. In een motie vroeg zij daarom om de huidige korting op benzine- en dieselaccijnzen met een jaar te verlengen en de accijnzen eenmalig niet te indexeren.

De motie werd gesteund door een meerderheid in de Kamer, bestaande uit VVD, Groep Van Haga, ChristenUnie, SGP, BBB, Fractie Den Haan, Omtzigt, JA21, SP, PVV en DENK.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 juli 2025
‘Liever een klein baasje dan een grote knecht’
1 juli 2025
Eerste e-step met kenteken
1 juli 2025
5,5 procent minder nieuwe auto’s in eerste halfjaar
1 juli 2025
Techniek Nederland introduceert Docking Van
1 juli 2025
Automotive Academy wordt LKQ Academy
1 juli 2025
Pilot met virtuele rijlessen
Meest bekeken berichten
Recente reacties