Stellantis is maandag veroordeeld om ongeveer 300 miljoen euro te betalen wegens de sjoemelsoftware in Jeep Grand Cherokee SUV’s en Ram 1500 pick-ups.

Het bedrag in dollars stemt overeen met het bedrag dat genoemd werd in verband met de schuldbekentenis van het bedrijf in juni. FCA US LLC kreeg een boete opgelegd van 96 miljoen dollar en een verbeurdverklaring van meer dan 203 miljoen dollar, aldus een persbericht van het ministerie van Justitie, waarin werd vermeld dat de rechtbank ook een proeftijd van drie jaar oplegde.

In het persbericht staat dat het bedrijf ermee heeft ingestemd te blijven meewerken aan de onderzoeken en een programma uit te voeren om frauduleus gedrag bij al zijn activiteiten te voorkomen, op te sporen en aan het departement verslag uit te brengen over het herstel, de uitvoering en het testen van zijn nalevingsprogramma en interne controles.

De zaak herinnert aan de beruchte Dieselgate-episode met betrekking tot Volkswagen en betrof meer dan 101.000 SUV’s van modeljaren 2014-16 en pick-ups uitgerust met tweede generatie Ecodiesel V-6 motoren. De voertuigen hadden software die ervoor zorgde dat ze tijdens emissietests van de overheid anders presteerden dan onder normale rijomstandigheden, waardoor ze meer vervuilden dan de bedoeling was.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 mei 2026
ACM biedt bedrijven duidelijkheid over data delen met leidraad
15 mei 2026
Alle tools voor de lokale ondernemer
14 mei 2026
Automechanika Frankfurt 2026: emotie, beleving en jong talent
14 mei 2026
‘Omzet is geen winst’
13 mei 2026
Blanke lak Sikkens als onderdeel Optima-systeem
13 mei 2026
Succesvolle start Aumovio als zelfstandig bedrijf
Meest bekeken berichten
Recente reacties