Nederland en Duitsland zijn gezamenlijk goed voor bijna 50 procent van alle laadpunten voor elektrische auto’s in de EU. Dat blijkt uit cijfers van koepelorganisatie Acea.

Nederland heeft met 90.000 laadpunten en Duitsland met 60.000 laadpunten dan wel het grootste aandeel in laadpunten; in oppervlakte beslaan beide landen samen slechts 10 procent van het grondgebied van de EU. Op heel Cyprus bijvoorbeeld zijn er maar 57 laadpunten en op Malta 98. En in een land als Roemenië, zeven keer zo groot als Nederland, bevindt zich slechts 0,4 procent van alle laadpunten in de EU.

Dwang

Hoewel er de afgelopen vijf jaar een 180 procent toename is geweest in het aantal laadpunten is het totale aantal van 307.000 bij lange na niet voldoende. Acea heeft berekend dat er tegen 2030 6,8 miljoen openbare laadpunten nodig zijn om in dat jaar de 55 procent reductie in CO2-uitstoot te kunnen realiseren. Acea roept de Europese Commissie dan ook op om landen te dwingen hun infrastructuur voor alternatieve brandstoffen op orde te brengen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
11 juli 2025
20 procent meer auto’s gestolen
11 juli 2025
Duurzaamheid: voorkomen beter dan genezen
10 juli 2025
ACtronics breidt revisie-aanbod uit
Meest bekeken berichten
Recente reacties