Acea, de belangenvereniging voor autofabrikanten, heeft de Europese bestuurders hulp gevraagd om de tendens van massa-ontslagen in de autobranche tegen te gaan. Steeds meer autofabrikanten schroeven hun productie terug en moeten personeel laten gaan.

Tussen 2007 en eind dit jaar is het aantal nieuwregistraties van auto’s in Europa met meer dan drie miljoen gedaald. Sinds 1995 is 2012 het slechtste jaar geworden met de afzet van zo’n 12 miljoen auto’s. In 2007 werden er nog 15,5 miljoen nieuwe auto’s aan de man gebracht.

Oproep

Ivan Hodac, secretaris-generaal bij Acea: “De autoverkoop komt in de nabije toekomst niet terug op het niveau van voor de crisis, als de industrie zich niet aanpast aan de bestaande overcapaciteit.” Er zou 25 tot 30 procent overschot zijn.

De taak van de EU is om de sociale en economische effecten van deze herstructurering te beperken en zoveel mogelijk banen te behouden. Zij heeft enkele maatregelen opgenomen in het plan ‘Cars 2020’. Dit plan focust op lange termijn afspraken en investeringen, maar zou volgens Acea onvoldoende effect hebben.

De belangenvereniging roept de Europese commissie ook op om goed te kijken naar haar regels over typegoedkeuringen en investeringen in zuinige en schone voertuigen. “Slimmere, meer gecoördineerde en gestroomlijnde regelgeving is nodig om de competitiekracht van de automotive industrie te versterken”, aldus Hodac.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 februari 2026
Omzet Michelin daalt 4,4 procent in 2025
12 februari 2026
Eerste IMI-cerificaten voor EV-veiligheid uitgereikt
11 februari 2026
AVILOO krijgt miljoeneninjectie voor wereldwijde expansie
11 februari 2026
NIO kiest voor DHL in Nederland als Europese aftersaleshub
11 februari 2026
AutoTechnica 2026: waarom het een must wordt voor autoprofessionals
11 februari 2026
Petronas vernieuwt Syntium, met motorolie voor hybride voertuigen
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Maarten on Akkoord over cao Metaal en Techniek: “Voor de leeftijdsdagen is het absoluut een versobering. De grens gaat van 55 naar 58 jaar, dus “jongeren” die nu…feb 3, 17:11
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57