Het lijkt voorlopig even gedaan met de onafhankelijkheid van Adac. De Duitse zusterorganisatie van de Anwb wordt opnieuw verdacht van het manipuleren van onderzoeken. Ditmaal betreft het de bandentest.

Eeder lag Adac al onder vuur wat betreft de autoverkiezing van het jaar. Hierbij was met cijfers gesjoemeld.

Volgens de Süddeutsche Zeitung licht Adac, voorafgaand aan een bandentest, fabrikanten in welke banden getest zullen gaan worden. Hierop volgend kunnen de bandenmakers de desbetreffende banden optimaal voorbereiden op de tests. De uitspraken zijn van een hoge functionaris van een bandenfabrikant. De voorkennis zou eerder regel dan uitzondering zijn.

Adac bestrijdt de verdachtmaking ten zeerste. “Fabrikanten hebben op geen enkel moment invloed op de test. Zij weten niet welke banden worden getest”, laat een woordvoeder weten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 maart 2026
VWE neemt XRAY Automotive over
27 maart 2026
Laadklacht
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties