Alcoholovertreders met een promillage van 1,3 of hoger krijgen vanaf mei volgend jaar een alcoholslot in de auto. Beginnende bestuurders krijgen het alcoholslot al als ze het promillage van 1,0 overschrijden, recidivisten vanaf 0,8 procent. Minister Melanie Schultz van Haegen van het ministerie Infrastructuur en Milieu heeft dat besloten, zo meldt De Telegraaf vandaag.

Het alcoholslot is een startonderbreker die wordt opgeheven als de bestuurder eerst een blaastest doet. Het promillage mag daarbij niet hoger dan 0,2 procent uitkomen.
De minister wil ook een behandeling opleggen aan verslaafde automobilisten. Met de maatregelen moet het aantal verkeersdoden waarbij alcohol in het spel is teruggedrongen worden.

Uit een internationale proef met het alcoholslot blijkt ook dat met een alcoholslot notoire drankrijders minder snel in herhaling vallen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 maart 2026
Meer kans op autoschade na invoering zomertijd – en dit is waarom
31 maart 2026
Kia versnelt ontwikkeling autonoom rijden
31 maart 2026
EV-onderzoek 2025: Tesla-schaamte en kritiek op beleid overheid
31 maart 2026
Aumacon breidt overzicht garageformules België uit naar 30
31 maart 2026
Bestuurder moet aan de knoppen
30 maart 2026
LKQ opent filiaal in Assen
Meest bekeken berichten
Recente reacties