Duitse en Japanse autobouwers zijn behoorlijk geschrokken van een onderzoek dat de Chinese overheid heeft ingesteld naar prijsafspraken over reserve-onderdelen. Hangende het onderzoek hebben Daimler en Audi de prijs van reserve-onderdelen met tientallen procenten verlaagd.

Daimler gaat vanaf volgende maand de prijs van 10.000 reserve-onderdelen met gemiddeld 15 procent verlagen en Audi heeft de prijs van onderdelen vanaf 1 augustus verlaagd met zelfs 38 procent.

Officieel heet het dat de autobouwers hiermee hun concurrentiepositie willen verbeteren. Maar het tijdstip van de prijsverlagingen is op zijn minst opmerkelijk te noemen. De Duitsers zouden samen met de Japanners prijsafspraken hebben gemaakt.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 oktober 2025
‘Ik ben geboren in een bak met olie’
20 oktober 2025
‘Gebruikte EV verkoopt sneller met SOH-certificaat accu’
20 oktober 2025
Merkgebonden aftermarket wil zich profileren via Automechanika
17 oktober 2025
BASF Coatings zelfstandig verder met Carlyle
17 oktober 2025
Bosch Workshop Partner traint via LKQ Academy en Koskamp Opleidingen
16 oktober 2025
Automechanika start klassiekernetwerk
Meest bekeken berichten
Recente reacties