Wie tegenwoordig naar het Mekka van de auto-industrie wil afreizen, hoeft niet meer naar Detroit, München of Turijn. Autofabrikanten vestigen zich massaal in Silicon Valley om maar zo dicht mogelijk tegen technologiereuzen als Google en Apple aan te schurken.

Inmiddels hebben Nissan, Ford, Mercedes, Volkswagen, Toyota, General Motors en BMW vestigingen in de beroemde vallei, die allen op research en development zijn ingericht. De laatste loot aan de tak is Honda die zich in het stadje Mountain View heeft gevestigd. Naast het openen van het R&D-lab start Honda ook met een Xcelerator-programma, waarbij startups worden ondersteund.

Met de komst van de autobouwers naar het epicentrum van technologie wordt maar weer eens aangegeven in welke richting de auto-industrie inmiddels denkt. Van een synergie met de ‘nieuwe’ spelers is echter nog geen sprake. Over en weer worden belangrijke werknemers bij elkaar weggekaapt. Zo weekte Apple onlangs De voormalige kwaliteitsmanager Doug Betts van Fiat Chrysler los.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 juli 2025
Plannen voor nieuwe autobelastingen bieden goede aanknopingspunten
14 juli 2025
Allianz Direct wint Independer Award Auto 2025 voor beste prijs-kwaliteit
14 juli 2025
Repareren of vervangen?
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
Meest bekeken berichten
Recente reacties