Wie tegenwoordig naar het Mekka van de auto-industrie wil afreizen, hoeft niet meer naar Detroit, München of Turijn. Autofabrikanten vestigen zich massaal in Silicon Valley om maar zo dicht mogelijk tegen technologiereuzen als Google en Apple aan te schurken.

Inmiddels hebben Nissan, Ford, Mercedes, Volkswagen, Toyota, General Motors en BMW vestigingen in de beroemde vallei, die allen op research en development zijn ingericht. De laatste loot aan de tak is Honda die zich in het stadje Mountain View heeft gevestigd. Naast het openen van het R&D-lab start Honda ook met een Xcelerator-programma, waarbij startups worden ondersteund.

Met de komst van de autobouwers naar het epicentrum van technologie wordt maar weer eens aangegeven in welke richting de auto-industrie inmiddels denkt. Van een synergie met de ‘nieuwe’ spelers is echter nog geen sprake. Over en weer worden belangrijke werknemers bij elkaar weggekaapt. Zo weekte Apple onlangs De voormalige kwaliteitsmanager Doug Betts van Fiat Chrysler los.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juni 2026
Liqui Moly zet QR-code in, in strijd tegen namaak
4 juni 2026
1 op de 4 auto’s wereldwijd elektrisch
4 juni 2026
Automechanika Frankfurt 2026 rekent op 4.500 exposanten
3 juni 2026
Arie van den Ban, oprichter Van den Ban Autobanden, overleden
3 juni 2026
Nippon Paint ziet af van overname AkzoNobel
3 juni 2026
ABS Den Elzen neemt drie vestigingen Martin Koordes over
Meest bekeken berichten
Recente reacties