Voor dit jaar gaan de vijftien in Europa gevestigde autofabrikanten, verenigd in ACEA, uit van een groei van zowel de verkopen als de productie in 2016. “Zowel de verkoop- als de productieaantallen zullen zeker stijgen”, stelde ACEA-president en Daimler-topman Dieter Zetsche.

In 2015 groeide het aantal registraties van nieuwe personenauto’s met 9,3 procent ten opzichte van 2014. Daarmee kwam het totaal aan nieuw verkochte auto’s uit op 13,7 miljoen stuks. Voor dit jaar wordt een groei van ruim twee procent voorzien tot iets boven de 14 miljoen stuks. “Daarmee is ACEA blij, maar het aantal ligt nog ver onder het niveau van 2007 – voor de bancaire crisis – toen 15,5 miljoen nieuwe personenauto’s werden geregistreerd”, aldus Zetsche.

Wat betreft de productievolumes gaf 2015 (toen 15,9 miljoen auto’s werden geproduceerd) een plus van 6,2 procent te zien ten opzichte van 2014 en wordt voor dit jaar een plus van 2,1 tot 2,4 procent verwacht. In het pre-crisis jaar 2007 was dat overigens ruim 17 miljoen stuks. Zetsche stelde verder dat ACEA positief staat tegen het ontwikkelen van nieuwe emissietestprocedures. Maar Zetsche merkte fijntjes op dat een testprocedure wel moet worden afgestemd op een voor de industrie haalbare emissie-uitstoot.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 november 2025
2,2 procent meer occasions verkocht
4 november 2025
Bosch vernieuwt online trainingsprogramma
4 november 2025
Campus VTS: een nieuwe stap vooruit voor garages
4 november 2025
Autobedrijf aansprakelijk na hack mailbox?
3 november 2025
Autoverkoop zet stijgende lijn voort in oktober
3 november 2025
AutoProfijt op weg naar de 100
Meest bekeken berichten
Recente reacties