Van de 570.000 parkeerkaarten voor mindervaliden die in België in omloop zijn, staan er 200.000 op naam van mensen die allang zijn overleden. Ook worden er veel parkeerkaarten nagemaakt of simpelweg doorverkocht.

Wanneer een parkeerkaart voor een mindervalide vervalt, of wanneer de kaarthouder overlijdt, moet die kaart teruggestuurd worden naar de Directie-generaal Personen met een Handicap. De overheid vertrouwt daarbij op de eerlijkheid van kaarthouders of nabestaanden. Maar weinig mensen lijken dit te doen.

Om misbruik te voorkomen gaan er in België stemmen op om de vignetten voortaan te voorzien van een QR-code zodat deze elektronisch kunnen worden gescand. Wellicht dat het nieuwe vignet nog dit jaar in gebruik wordt genomen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 maart 2026
VWE neemt XRAY Automotive over
27 maart 2026
Laadklacht
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties