De Duitse toeleverancier Mahle schrapt 7600 banen, waarvan 2000 in Duitsland. “We beleven de ergste crisis ooit. Die dwingt ons tot een scherper bezuinigingsbeleid dan we al geformuleerd hadden.”

Mahle laat weten dat de ingrijpende ontslagronde niet alleen veroorzaakt wordt door de coronacrisis, maar ook door de transformatie die de auto-industrie doormaakt. “Die transformatie is al even gaande en we hebben als Mahle nog even geen perspectief voor de fabrieken die nu nog produceren voor aandrijflijnen met een verbrandingsmotor”, aldus Mahle.

Elektrisch

Vorig jaar verloor Mahle 212 miljoen euro, terwijl het in 2018 nog 446 miljoen euro winst boekte. Naast onderdelen voor verbrandingsmotoren zoals zuigers, filters en pompen, fabriceert Mahle inmiddels ook onderdelen voor elektrische aangedreven auto’s. De onderneming stuurt erop aan de afhankelijkheid van de traditionele verbrandingsmotor terug te brengen. 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
KNAC verwelkomt 15.000ste lid
17 april 2026
49 accubranden in 2025
17 april 2026
Vakbonden schorten cao-onderhandelingen met ANWB op
17 april 2026
LKQ investeert in netwerk
16 april 2026
Bosch zet vol in op innovatie
16 april 2026
Fastned groeit hard door: omzet +40 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties