Bovag Onafhankelijke Autobedrijven (BOA) heeft laten weten in het nieuwe jaar te stoppen met haar technische informatiesysteem genaamd Boris. De wijziging gaat in op 1 januari 2013. Huidige gebruikers van Boris krijgen alternatieven aangeboden. Dat meldt Bovag.

BOA en voertuiginformatieleverancier VWE zijn in 2008 gestart met het systeem om tegemoet te komen aan de toenemende vraag naar technische informatie bij universele autobedrijven. Aangezien er de laatste jaren veel van dit soort nieuwe initiatieven zijn ontwikkeld, heeft Boris volgens de branchevereniging zijn doel bereikt.

Op dit moment zijn aanbieders als Autodata, Autotools, Hella en VWE zelf actief met hun eigen pakketten en hebben diverse garageformules hun eigen toegang tot technische data. RDW stelde onlangs de voertuiggegevens van het Nederlandse voertuigpark als open data toegankelijk.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 april 2026
LKQ neemt ACtronics over
2 april 2026
VDS Automotive benoemt Erik Henstra tot interim-CEO
2 april 2026
RDW blikt tevreden terug op 2025
2 april 2026
Fixico One: vlootbeheer via één digitaal platform
2 april 2026
Occasionmarkt maart 2026 stabiel, B2C blijft grootste kanaal
2 april 2026
Geotab introduceert Hyundai-data zonder hardware
Meest bekeken berichten
Recente reacties