Bosch, de Duitse industriële producent van auto-onderdelen en elektronica, verwacht dit jaar een stijging van de winstmarge tot 6 procent.

Het bedrijf uit het Duitse Stuttgart rekent op economisch herstel in Europa en ziet kosten wegvallen omdat de zonne-energiedivisie binnenkort verkocht wordt aan Solarworld. Bosch legde tot nu toe ruim € 3,7 miljard toe op deze activiteiten, die ondermijnd worden door grotere concurrentie uit China.

Hoewel deze desinvestering gepaard gaat met een afboeking van € 1,3 miljard hoopt Bosch in 2014 toch tot een brutowinstmarge te komen van 6 procent. Daarmee is Bosch nog wel ver verwijderd van de eigen doelstelling van 8 procent. Bosch haalt de meeste omzet uit de verkoop van auto-onderdelen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 mei 2026
Het draait allemaal om communicatie
15 mei 2026
ACM biedt bedrijven duidelijkheid over data delen met leidraad
15 mei 2026
Alle tools voor de lokale ondernemer
14 mei 2026
Automechanika Frankfurt 2026: emotie, beleving en jong talent
14 mei 2026
‘Omzet is geen winst’
13 mei 2026
Blanke lak Sikkens als onderdeel Optima-systeem
Meest bekeken berichten
Recente reacties