Bosch, de Duitse industriële producent van auto-onderdelen en elektronica, verwacht dit jaar een stijging van de winstmarge tot 6 procent.

Het bedrijf uit het Duitse Stuttgart rekent op economisch herstel in Europa en ziet kosten wegvallen omdat de zonne-energiedivisie binnenkort verkocht wordt aan Solarworld. Bosch legde tot nu toe ruim € 3,7 miljard toe op deze activiteiten, die ondermijnd worden door grotere concurrentie uit China.

Hoewel deze desinvestering gepaard gaat met een afboeking van € 1,3 miljard hoopt Bosch in 2014 toch tot een brutowinstmarge te komen van 6 procent. Daarmee is Bosch nog wel ver verwijderd van de eigen doelstelling van 8 procent. Bosch haalt de meeste omzet uit de verkoop van auto-onderdelen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 november 2025
Equip Auto, een feest voor de profs
18 november 2025
Fusie AkzoNobel en Axalta in de maak
18 november 2025
‘Desinformatie schaadt vertrouwen in EV’
18 november 2025
‘De Buggy verveelt nooit’
17 november 2025
Europeanen sparen korter voor tweedehands VW Golf
17 november 2025
Enexis ‘knijpt’ laadvermogen tijdens pieken
Meest bekeken berichten
Recente reacties