De joint venture Yokohama Continental Tire Co zal eind deze maand ophouden te bestaan, zo hebben beide partners bekend gemaakt. De in 2002 opgezette onderneming haakte in op de noodzaak voor Japanse en Koreaanse autofabrikanten om mondiaal in te kopen.

Het opdoeken van de joint venture geeft beide partners de mogelijkheid weer zelfstandig aan hun groeiscenario’s te werken. Voor Yokohama bijvoorbeeld is het uitbouwen van het marktaandeel in de eerste montage een kernpunt binnen fase vier van de Grand Design 100 gedoopte strategie. Buiten Japan wil het dat marktaandeel in de periode 2014-2020 verviervoudigd zien. Yokohama produceert inmiddels in veertien fabrieken, verspreid over acht landen.

Voor Continental betekent het omgekeerd dat de Japanse en Koreaanse OE-markt open komt te liggen voor rechtstreekse benadering. Ook Continental ziet de stap als een belangrijk onderdeel in de langetermijnstrategie, daarbij zelfs kijkend naar 2025.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
29 mei 2026
Gekentekende voertuigen toch niet in opkopersregister
29 mei 2026
Arie Bast (58) overleden
29 mei 2026
Bosch breidt uit met onderdelen voor stuur- en ophangingssystemen
29 mei 2026
Eerlijkheid duurt het langst
28 mei 2026
Stellantis breidt samenwerking met TotalEnergies uit
28 mei 2026
CarProf sluit zich aan bij Alliantie Stop Verkeersongevallen
Meest bekeken berichten
Recente reacties