Autoruiten worden intelligent, als het aan toeleverancier Continental ligt. Tijdens de aankomende editie van de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas toont het Duitse bedrijf een demovoertuig dat over flexibele tinting beschikt.

In het betreffende voertuig zijn alle ruiten middels een druk op de knop donkerder te maken. De techniek is ‘intelligent glass control’ genoemd en maakt gebruik van een speciale film die in het glas is opgenomen. Elektrische signalen bepalen de mate van tinting. Bekende techniek, maar voorheen alleen toepasbaar in daken die gebruikt worden binnen de duurste autosegmenten.

“Het selectief, stapsgewijs donkerder maken van de zijruiten en de achterruit, alsmede delen van de voorruit biedt niet alleen een toename in het comfort en de privacy voor de inzittenden”, zegt Andreas Wolf, topman bij de Body & Security businessunit. “Het biedt ook extra veiligheid, zoals tijdens het rijden met een laagstaande zon.”

Bovendien is er energiebesparing te verwachten. De binnentemperatuur blijft beperkt zodat het gebruik van de airco vermindert. Volgens Wolf is een besparing van vier gram per kilometer mogelijk: “De aircounit kan kleiner en dus vooral ook lichter worden, de zonnekleppen en blinderingsgordijnen kunnen achterwege blijven wat ook gewichtsbesparing betekent. Voor elektrische auto’s zou dit de reikwijdte vergroten met zo’n 5,5 procent.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 juni 2026
Waarom u als garagist het Nationaal Automotive Congres niet mag missen
1 juni 2026
Alliance benoemt Ernst Haaksman tot General Equipment Manager
1 juni 2026
Autoverkopen mei 2026: Nederland sluit dit merk weer in de armen
1 juni 2026
Heuver Group verbetert duurzaamheidsrating
1 juni 2026
BYD krijgt er met Kreijne twee dealervestigingen bij
1 juni 2026
Zelfde blik, andere visie
Meest bekeken berichten
Recente reacties