Het aantal autodiefstallen in ons land lijkt dit jaar omgekeerd evenredig te lopen met het coronavirus. Het een daalt sterk, het ander stijgt sterk. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars, op basis van cijfers van het Landelijk Informatiecentrum Voertuigcriminaliteit (LIV).

Vanaf maart, toen corona zijn opmars begon, tot en met oktober is er maandelijks een daling te zien. Met uitzondering van augustus, toen zich ineens een stijging van 3,8% voordeed. “Natuurlijk is en blijft het gissen wat de precieze oorzaak is”, zegt André Bouwman van het LIV. “Maar het lijkt erop dat ook voertuigcriminelen in de ban van corona zijn.”

Haven

Opvallend in het overzicht is het verschil tussen Amsterdam en Rotterdam (foto haven) in de eerste drie kwartalen: van 2.873 in 2019 naar 2.384 nu (17%, Amsterdam); van 2.125 in 2019 naar 2.425 (14%, Rotterdam). Bouwman: “Hoewel we geen harde feiten hebben, kan de stijging in Rotterdam te maken hebben met de haven. Wij denken dat criminelen, die steeds vaker ‘op bestelling’ stelen, minder via de weg en meer via de havens wegzetten.”

Diefstalcijfers LIV over 2020 t/m september: januari +5,2%, februari +4,1%, maart -5,9%, april -5,3%, mei -8,0%, juni -6,1%, juli -4,2%, augustus +3,8%, september -5,5%.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 april 2026
Autoverkopen Europa 2026: EV groeit, hybride blijft dominant
23 april 2026
Van Mossel neemt schadebedrijf Spuigroep Tilburg over
23 april 2026
Telefoongebruik in verkeer blijft hardnekkig probleem
22 april 2026
Omzet AkzoNobel daalt, winstgevendheid stijgt in Q1 2026
22 april 2026
Werkplaatsconcept
21 april 2026
Omzet GPC stijgt 6,8 procent in Q1 2026
Meest bekeken berichten
Recente reacties