Daimler en Bosch gaan samenwerken aan de ontwikkeling en productie van elektrische motoren voor elektrische auto’s in Europa. Beide bedrijven hebben een intentieverklaring ondertekend en onderhandelen over de oprichting van een joint venture. Deze gesprekken zijn vermoedelijk midden 2011 afgerond en de gezamenlijke productie moet volgend jaar van start gaan.

Door de krachten te bundelen willen Daimler en Bosch de ontwikkeling van elektrische motoren versnellen. De motoren zullen vanaf 2012 gebruikt worden in auto’s van Mercedes-Benz en in zogenaamde slimme elektrische voertuigen. De latere verkoop van de ontwikkelde motoren aan andere fabrikanten wordt overgelaten aan Bosch.

Het nieuwe bedrijf krijgt vestigingen in de omgeving van Stuttgart en in Hildesheim (Noord Duitsland). Het nieuws komt in het feestjaar van Bosch, die 125 jaar bestaat.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 juli 2025
Twee auto’s extra per maand
8 juli 2025
Tesla-rijders besparen 32 miljoen ton CO₂-uitstoot
8 juli 2025
Prijs occasion stijgt zes maanden op rij
8 juli 2025
Elektriciteitsverbruik wegverkeer in vijf jaar vervijfvoudigd
8 juli 2025
Serenco breidt assortiment Powerhand uit
8 juli 2025
Steeds minder nieuwe daklozen
Meest bekeken berichten
Recente reacties