De Nederlandse Volkswagen-, Volkswagen Bedrijfswagens- en Audi-dealerorganisatie starten met het certificeringtraject van Erkend Duurzaam Plus. De uitrol bij deze organisaties is bijzonder, omdat deze een resultaat is van een nauwe samenwerking tussen importeur Pon’s Automobielhandel, de Dealercouncil en Bovag Autodealers.

Het is voor het eerst dat de Plus-variant van het certificaat Erkend Duurzaam van Bovag bij een complete dealerorganisatie wordt uitgerold. Ten opzichte van het basiscertificaat, dat duurzaam ingerichte bedrijfsprocessen verplicht stelt, moeten bedrijven die het Plus-certificaat willen behalen ook een milieuverantwoord afval- en energiebeleid voeren.

Ernst Jan van Eykelenburg van Pon’s Automobielhandel: “Dit certificaat heeft zijn sporen inmiddels verdiend. Enerzijds is het bezit ervan een steeds vaker gestelde voorwaarde in zakelijke aanbestedingen. Aan de andere kant bevestigt het de klant in zijn of haar keuze voor een dealer.”

Hans Bresser, manager BovagAutodealers: “De keuze van Pon’s Automobielhandel voor Erkend Duurzaam Plus betekent veel voor ons. Het bevestigt namelijk dat de dealerbranche zelf heel goed in staat blijkt om een eigen standaard te ontwikkelen. Dat bleek eerder al toen de overheid besloot om Erkend Duurzaam op te nemen in het inkoopbeleid en de opname in de VAMIL-subsidieregeling. Dat een importeur er nu mee aan de slag gaat vergroot het draagvlak en de acceptatie nog verder.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2025
Ook ERA breidt airco-assortiment uit
13 mei 2025
Auto Nassau wordt TOP Merkspecialist Fiat
13 mei 2025
Nieuwe obligatie-uitgifte Fastned
13 mei 2025
Equipmentdivisie Alliance krijgt vorm
13 mei 2025
Ayvens bouwt nieuwe remarketinglocatie
13 mei 2025
Buiten kantooruren: ‘Iedere dag ben ik met mijn hobby bezig’
Meest bekeken berichten
Recente reacties