RDW gaat op eigen onderzoek uit naar auto’s van andere fabrikanten dan Volkswagen waarbij eventueel ook is gesjoemeld met de emissiewaarden. Daarbij zullen 22 auto’s van verschillende merken tegen het licht worden gehouden. De eerste resultaten worden volgend jaar september verwacht.

RDW wil op deze manier achterhalen of het de goedkeuringen die het heeft gegeven aan verschillende autobouwers niet op verkeerde gronden heeft gedaan. Bij het onderzoek wordt het kenniscentrum van TNO betrokken. De tests zullen ook in ‘real-time’ worden afgenomen. Dus niet alleen in een laboratorium maar op de weg.

Het is nog niet duidelijk wat er gebeurt als de RDW concludeert dat de verschillen in een test onverklaarbaar groot zijn. Omdat het geen direct bewijs is, maar ondersteunend bewijs, zal het niet eenvoudig zijn om juridische stappen te zetten, aldus de NOS.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 oktober 2025
Netwerk Omoda & Jaecoo groeit naar twaalf dealer-partners
24 oktober 2025
Apk en betaalbaar onderhoud
23 oktober 2025
Optimal herziet assortiment motorsteunen
23 oktober 2025
BOVAG/RAI: 361.000 nieuwe auto’s in 2026
23 oktober 2025
Sustainable Repair Network AkzoNobel breidt zich uit
23 oktober 2025
VACO: Kwart auto’s rijdt op vierseizoenenbanden
Meest bekeken berichten
Recente reacties