Nederland exporteert volop occasions naar vele Europese landen. Vooral de aankoop van jonge auto’s met een restdeel BPM vinden gretig aftrek, aldus De Telegraaf. In 2010 heeft ons land 195.000 gebruikte auto’s uitgevoerd, een stijging van zeven procent ten opzichte van 2009, zo blijkt uit de gegevens van ANWB en de Bovag Koerslijst.

Het overgrote deel van de export gaat naar Duitsland, Polen, Tsjechië en Frankrijk. Onze occasions zijn mede populair door de lage kilometerstand in vergelijking met andere landen, de sterke technische staat en het goede onderhoud. Op auto’s van één jaar oud wordt bij export zeventig procent BPM terugbetaald. Bij een leeftijd van twee jaar is dit percentage 57.
Leasemaatschappijen, occasionspecialisten en het internet zorgen voor de florerende internationale handel van Nederlandse jonge auto’s.

In mei heeft Aftersales Magazine een uitgebreid artikel gepubliceerd met vele feiten en cijfers over de occasionhandel. Lees het hier >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 mei 2026
Vernieuwde website De Hoeve Multipower focust op oplossingen
12 mei 2026
Jim Schouten directeur Innovam
12 mei 2026
Vakantieverkeer zorgt voor meer autoschades
12 mei 2026
Bandenvervangingsmarkt veert op in eerste kwartaal 2026
12 mei 2026
Boekhorst neemt Regio Autoschade Almelo over
12 mei 2026
‘Auto’s waarmee ik een persoonlijke band kweek, gaan nooit weg’
Meest bekeken berichten
Recente reacties