FNV-leden uit het hele land trappen vandaag om 12.30 uur de onderhandelingen voor een nieuwe cao Motorvoertuigen af. Vanwege de coronamaatregelen gebeurt dat online vanuit vijf garages door het hele land. Wilma Nieveen, bestuurder FNV Metaal: ‘De coronacrisis raakt ook de motorvoertuigensector. Juist daarom is het belangrijk dat er goede afspraken in de cao worden gemaakt die recht doen aan iedereen die werkt in deze sector.’

Vanuit Groningen, Heerenveen, Rotterdam, Arnhem en Den Bosch zullen de leden de onderhandelingsdelegaties aanmoedigen. Ook worden de voorstellen waar FNV over wil gaan onderhandelen gepresenteerd. Die gaan over een looneis van 5 procent, afspraken voor eerder stoppen met werken en verbeteringen aan de veiligheid van de werkplek. Ook wil de bond een minimumtarief voor ZZP-ers, een extra vakantiedag en een zwareberoepenregeling.

80.000

Onder de cao Motorvoertuigen vallen ongeveer 80.000 medewerkers. Die werken in garages waar auto’s gekocht of gerepareerd kunnen worden. De huidige cao loopt 31 oktober af.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
11 juli 2025
20 procent meer auto’s gestolen
11 juli 2025
Duurzaamheid: voorkomen beter dan genezen
10 juli 2025
ACtronics breidt revisie-aanbod uit
Meest bekeken berichten
Recente reacties