Mark Fields, ceo van Ford Motor, heeft de investeringen van Ford in Mexico verdedigd in reactie op uitspraken van de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump.

Eenmaal verkozen zou hij als president 35 procent invoerheffingen zetten op Ford-modellen die in Mexico worden geproduceerd. Trump vind het maar niks dat Ford zijn investeringen in productiecapaciteit in Mexico wil uitbreiden. In een reactie stelde Fields op de New York Autoshow dat Ford als mondiaal actieve multinationale onderneming investeert waar het rendement het grootst is of deel uitmaakt van de strategie. Fields voegde daar aan toe dat Ford van plan is om de komende vier, vijf jaar ruim negen miljard dollar in de VS zelf gaat investeren.

Overigens lijkt het statement van Trump loos alarm, gezien het bestaan van de North American Free Trade Agreement. Die voor onbeperkt handelsverkeer in het leven geroepen overeenkomst zou de eventuele nieuwe president eerst moeten opzeggen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 april 2026
Bosch zet vol in op innovatie
16 april 2026
Fastned groeit hard door: omzet +40 procent
16 april 2026
Kilometerheffing populairder dan lagere wegenbelasting
16 april 2026
Vooral zorgen om winstgevendheid schadeherstel
16 april 2026
AutoProfijt noteert negen nieuwe deelnemers in eerste kwartaal
16 april 2026
Grip op de last mile: hoe groothandels in de auto-industrie hun logistiek toekomstbestendig maken
Meest bekeken berichten
Recente reacties