Mark Fields, ceo van Ford Motor, heeft de investeringen van Ford in Mexico verdedigd in reactie op uitspraken van de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump.

Eenmaal verkozen zou hij als president 35 procent invoerheffingen zetten op Ford-modellen die in Mexico worden geproduceerd. Trump vind het maar niks dat Ford zijn investeringen in productiecapaciteit in Mexico wil uitbreiden. In een reactie stelde Fields op de New York Autoshow dat Ford als mondiaal actieve multinationale onderneming investeert waar het rendement het grootst is of deel uitmaakt van de strategie. Fields voegde daar aan toe dat Ford van plan is om de komende vier, vijf jaar ruim negen miljard dollar in de VS zelf gaat investeren.

Overigens lijkt het statement van Trump loos alarm, gezien het bestaan van de North American Free Trade Agreement. Die voor onbeperkt handelsverkeer in het leven geroepen overeenkomst zou de eventuele nieuwe president eerst moeten opzeggen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 november 2025
Bob Velthuis beoogd voorzitter BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven
21 november 2025
Gaspedaal.nl analyseert 14 miljoen apk-rapporten
21 november 2025
‘Geen grossierswisseling voor een concept’
21 november 2025
Meer en meer particulieren aan de EV
20 november 2025
Van Mossel neemt twee Britse dealergroepen over
20 november 2025
TransConnect breidt uit op Duitse markt
Meest bekeken berichten
Recente reacties