In België is vandaag het slechtste scenario voor de Ford-fabriek in Genk waarheid geworden. Nieuwssite Knack.be meldt in haar liveblog dat de autofabrikant de locatie uiterlijk 2014 sluit en dat er bij Ford zelf zo’n 4.300 mensen op straat komen te staan.

Wanneer je de toeleveranciers meerekent in het proces, dan treft de sluiting in totaal 10.000 personeelsleden die hun baan kwijt raken. Vakbondsbestuurder Herwig Jorissen van ABVV heeft dat bevestigd tijdens een speciaal belegde ondernemingsraad, die vanochtend om negen uur is begonnen. Duizenden medewerkers verzamelden zich op het fabrieksterrein om het nieuws uit eerste hand te horen. Zij leverden via het investeringsplan 2010 nog twaalf procent in van hun loon in ruil voor investeringen, die niet kwamen.

In Genk worden vooral Mondeo’s geproduceerd, daarnaast ook de S-Max en de Galaxy. De productiecapaciteit wordt op dit moment voor maar een derde benut. De productie van de auto’s zal naar Spanje worden verplaatst. Door de fabriek te sluiten bespaart Ford jaarlijks ongeveer 500 miljoen euro.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 maart 2026
Meer kans op autoschade na invoering zomertijd – en dit is waarom
31 maart 2026
Kia versnelt ontwikkeling autonoom rijden
31 maart 2026
EV-onderzoek 2025: Tesla-schaamte en kritiek op beleid overheid
31 maart 2026
Aumacon breidt overzicht garageformules België uit naar 30
31 maart 2026
Bestuurder moet aan de knoppen
30 maart 2026
LKQ opent filiaal in Assen
Meest bekeken berichten
Recente reacties