Het Duitse Getrag gaat een gelimiteerde oplage van de Volvo C30 Drive Electric voorzien van de elektrische aandrijfeenheid 1eDT240. De 250 testauto’s worden ingezet bij geselecteerde bedrijven en overheidsinstanties. Pas in 2012 zal de particuliere verkoop starten. De standaard elektromotor levert 82 kW en de uitgebreidere motor 145 kW.

"De 1eDT240 kan dankzij zijn compacte en veelzijdige ontwerp in elektrische en hybride auto’s met zowel voorwiel- als achterwielaandrijving gebouwd worden. Deze motor is ook nog eens geschikt voor stadsauto’s, sportauto’s en zelf kleine vrachtagens", licht Alexander Strube van Getrag toe.

Volvo laat weten dat de elektrische C30 in 10,5 seconden van 0 naar 100 km/u sprint en een topsnelheid van 130 km/u heeft. De dieselhybride uitvoering van de Volvo V60 staat voor 2012 op de agenda.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties