Bovag heeft vandaag opnieuw de noodklok geluid over de penibele situatie waarin pompstations langs de grens verkeren. In een media-offensief in kranten, op radio en tv heeft directeur Koos Burgman vandaag laten weten dat de situatie langs de grens zeer nijpend is.

Hij spreekt in zijn commentaar over het gevaar dat er spookdorpen ontstaan doordat de regering momenteel druk doende is de lokale middenstand in de grensregio’s de nek om te draaien. Het ondernemen wordt ze simpelweg onmogelijk gemaakt.

Steekproeven over de eerste vier weken van januari wijzen uit dat  pomphouders te kampen hebben met een literterugloop van tussen de 20 en 60 procent. Dat houdt uiteindelijk niemand vol. Burgman roept met name lokale en regionale politici op om zich de situatie aan te trekken en druk uit te oefenen op hun landelijke collega’s. De eerste resultaten van die oproep zijn al zichtbaar. Diverse regio-politici roeren zich. Ook van regeringspartijen PvdA en VVD.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 maart 2026
Liqui Moly introduceert velgenreiniger Premium
5 maart 2026
Caruso wordt lid van ADPA
5 maart 2026
Olieplas droogt op,maar nu nog even niet
4 maart 2026
Robert van Barneveld nieuwe directeur MahaExplora
4 maart 2026
Continental zegt vaarwel tegen kolen en zware stookolie
4 maart 2026
In dit grote Europese land zijn in februari 2026 slechts 12 benzineauto’s verkocht
Meest bekeken berichten
Recente reacties