Het Ministerie van Infrastructuur en Milieu laat op haar website weten dat de handhaving van het Europese bandenlabel in Nederland door De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) zal worden gedaan.

ILT controleert vanaf 1 november of bedrijven aan alle regels voldoen. “De auto- en bandenbranche ondernemen zelf actie om de Europese regels voor het bandenlabel uit te voeren. Verkopers hebben vooral de taak om consumenten te informeren”, schrijft de rijksoverheid.

Banden beïnvloeden het brandstofverbruik met twintig tot dertig procent. “Als veel mensen kiezen voor een zuinige band, dan kan dit mede bijdragen aan een lager verbruik. Daarmee past het bandenlabel in de doelstelling van de Europese Unie om het totale energieverbruik met twintig procent terug te dringen in de periode tot 2020.”

Bekijk hier het dossier ‘Bandenlabel’ >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
KNAC verwelkomt 15.000ste lid
17 april 2026
49 accubranden in 2025
17 april 2026
Vakbonden schorten cao-onderhandelingen met ANWB op
17 april 2026
LKQ investeert in netwerk
16 april 2026
Bosch zet vol in op innovatie
16 april 2026
Fastned groeit hard door: omzet +40 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties