De samenwerking tussen EDM en VWE maakt het weer mogelijk om 2,7 mln. particuliere autobezitters direct te benaderen. Daartoe is een nieuwe database ontwikkeld.

De Automotivebase maakt het mogelijk de groep particuliere autobezitters te bereiken en ze bijvoorbeeld via de post of telefonisch uit te nodigen voor allerlei doeleinden zoals Apk-keuringen, winterchecks of inruilacties.

Door de invoering van de wet op de privacy in maart 2007 was het niet meer mogelijk voor autobedrijven om op kentekenniveau klantgegevens te verkrijgen.  Zo verdween een belangrijke bron voor autobedrijven om nieuwe klanten te kunnen verwelkomen.

Correcte data

Om toch correcte data van autobezitters te verkrijgen, hebben EDM en VWE de AutomotiveBase ontwikkeld. Inmiddels  maken 250 bedrijven hiervan gebruik.

De Automotive Base kent een groot aantal parameters waarmee adressen gezocht kan worden:

 -Socio-demografische kenmerken zoals leeftijd, welstandsklasse, type woning.

 -Lifestyle kenmerken zoals het hebben van meerdere auto’s op één adres.

 -Voorkeur aankoopkanaal: dealer, particulier, import.

  -Auto kenmerken zoals merk, model, type, segment, consumentenprijs, brandstof en natuurlijk APK-vervaldatum. 

Geïnteresseerde bedrijven kunnen kosteloos een account aanmaken op http://www.automotivebase.nl.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 maart 2026
VWE neemt XRAY Automotive over
27 maart 2026
Laadklacht
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties