Smurfit Kappa deelt ieder jaar de Innovation Award uit aan bedrijven die innoverend zijn op het gebied van verpakkingsontwerpen en -ontwikkelingen. Dit jaar wist het door Kwik-Fit en Mobil Den Hartog ontwikkelde Bag in Box-systeem de eer naar zich toe te trekken. De winst werd behaald in de categorie ‘Industriële Verpakkingen’.

Het Bag in Box-systeem, waarbij Mobil motorolie in kartonnen dozen van twintig liter wordt verpakt, is door een onafhankelijke jury beoordeeld als innovatief. Door deze verpakkingsmanier wordt het gebruik van plastic flacons en metalen drums flink gereduceerd. Het systeem bestaat uit een plastic zak met een tapkraan en daar omheen een recyclebare FSC-kartonnen verpakking. Nadat de olie is verbruikt, kunnen het karton en de plastic zak gescheiden worden afgevoerd.

Paul van der Leer van Kwik-Fit: “We zijn er van overtuigd dat we met de Bag in Box de goede weg zijn ingeslagen. Klanten verlangen dat we een grotere diversiteit aan oliesoorten leveren volgens de specificaties van de autofabrikant. Meer soorten olie betekent minder bulkolie en dus meer verpakte olie. Met ons systeem zetten we milieubelastende verpakkingen om naar recyclebare verpakkingen. Voor onze collega’s in de automotive sector is het goed te weten dat we deze verpakking niet exclusief hebben ontwikkeld voor Kwik-Fit. Ik daag dan ook andere autoservicebedrijven uit mee te werken aan afvalreductie en over te stappen naar de Bag in Box.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 mei 2025
AutoTechnica introduceert nieuwe elementen
14 mei 2025
‘EV maakt Europese auto-industrie kapot’
14 mei 2025
Eerste Bosch Car Service voor Vrooam-grossier Pro Parts
14 mei 2025
Visitekaartje voor alle betrokkenen
13 mei 2025
Ook ERA breidt airco-assortiment uit
13 mei 2025
Auto Nassau wordt TOP Merkspecialist Fiat
Meest bekeken berichten
Recente reacties