Leerbedrijven in de mobiliteitsbranche kunnen straks worden aangeslagen voor een vertrekpremie van zo’n 2000 euro per student. Een leerling die zijn studie heeft afgerond en geen baan krijgt bij zijn leerbedrijf kan daar in theorie aanspraak op maken.

Een en ander is het gevolg van het nieuwe ontslagrecht, meldt het FD. De vergoeding geldt voor het gros van de 129.000 MBO-leerwerkplekken in Nederland. Probleem is dat een maatregel die werkgevers hiervan vrijstelt nog steeds niet klaar is. De Raad van State moet hierover nog uitspraak doen.

De FME, wier achterban één van de belangrijke leveranciers is van leerwerkplekken ofwel de Beroepsbegeleidende Leerweg (BBL), vreest dat hun achterban straks schade gaat lijden omdat er niet is afgesproken welke opleidingskosten werkgevers mogen aftrekken, en hoe die moeten worden berekend. De koepel gaat de kwestie aan de orde stellen bij minister Lodewijk Asscher van Sociale Zaken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 november 2025
Autoverkoop zet stijgende lijn voort in oktober
3 november 2025
AutoProfijt op weg naar de 100
3 november 2025
De kleurrijke carwashmarkt
31 oktober 2025
Van Mossel neemt Polestar Amsterdam over
31 oktober 2025
Omzet LKQ stijgt 1,3 procent in derde kwartaal 2025
31 oktober 2025
Aankoopadvies voor een hefbrug
Meest bekeken berichten
Recente reacties