Onderdelenfabrikant Mahle gaat in samenwerking met Porsche en ingenieursbureau Trumpf met de 3D-printer zuigers produceren voor de 911 GT2 RS.

Volgens Porsche wegen de 3D-geprinte zuigers 10 procent minder dan gesmede exemplaren die nu nog worden toegepast. Bovendien hebben ze een geïntegreerd, gesloten koelkanaal in de zuigerkroon, wat met conventionele methoden niet mogelijk zou zijn geweest. “Met de nieuwe, lichtere zuigers kunnen we het motortoerental verhogen, de temperatuur van de zuigers verlagen en de verbranding optimaliseren”, legt Frank Ickinger van Porsche uit. “Het is denkbaar dat de 700 pk sterke bi-turbomotor tot 30 pk meer vermogen krijgt, terwijl we daarbij ook de efficiency verbeteren.”

Potentie

“De resultaten van dit project bevestigen de enorme potentie die 3D-printen heeft”, aldus Martin Berger namens Mahle.

Frank Ickinger: “Dit is het begin van een nieuw hoofdstuk voor ons, dat compleet nieuwe mogelijkheden biedt in design en productie.”

Steffen Rübling namens Trumpf: “Het project laat zien hoe 3D-printen kan worden gebruikt om onderdelen verder te verbeteren waarvan de mogelijkheden na tientallen jaren van ontwikkeling wel zo’n beetje uitgeput waren. Vele andere industrieën, zoals luchtvaart en energie, kunnen hier de vruchten van plukken.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 maart 2026
VWE neemt XRAY Automotive over
27 maart 2026
Laadklacht
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties