De gemiddelde Nederlander heeft amper notie welke band voor zijn auto de beste is; hoe vaak hij de bandenspanning moet controleren en welke besparing dit oplevert. Zo is slechts 5 procent op de hoogte van het bandenlabel en controleert 12 procent nooit de bandenspanning.

Bovendien rijdt zestig procent van de Nederlanders op te zachte banden. Uit onderzoek van TNO blijkt dat als iedereen de beste band onder zijn auto of vrachtwagen zou laten monteren, dat een besparing van 938 miljoen euro per jaar zou opleveren.

Ook zou dat leiden tot 365 miljoen liter minder brandstofverbruik, 1,3 Mton minder CO2-uitstoot, 43 verkeersdoden voorkomen en bij een half miljoen minder mensen geluidsoverlast veroorzaken. Automobilisten kunnen gemiddeld per jaar 117 euro (personenauto) tot 2.418 euro (vrachtwagen) per jaar besparen door over te stappen op betere banden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties