De gemiddelde Nederlander heeft amper notie welke band voor zijn auto de beste is; hoe vaak hij de bandenspanning moet controleren en welke besparing dit oplevert. Zo is slechts 5 procent op de hoogte van het bandenlabel en controleert 12 procent nooit de bandenspanning.

Bovendien rijdt zestig procent van de Nederlanders op te zachte banden. Uit onderzoek van TNO blijkt dat als iedereen de beste band onder zijn auto of vrachtwagen zou laten monteren, dat een besparing van 938 miljoen euro per jaar zou opleveren.

Ook zou dat leiden tot 365 miljoen liter minder brandstofverbruik, 1,3 Mton minder CO2-uitstoot, 43 verkeersdoden voorkomen en bij een half miljoen minder mensen geluidsoverlast veroorzaken. Automobilisten kunnen gemiddeld per jaar 117 euro (personenauto) tot 2.418 euro (vrachtwagen) per jaar besparen door over te stappen op betere banden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 december 2025
Nu meer 2015-auto’s dan nieuw geleverd
12 december 2025
Plan je moment!
12 december 2025
Ruim 100 euro verschil in kosten van laden
12 december 2025
Niet gedeeld, wel zelfrijdend
12 december 2025
Revisie krijgt eindelijk de aandacht die het verdient
11 december 2025
‘Voorkeur voor originele onderdelen daalt’
Meest bekeken berichten
Recente reacties