BMW is op de beurs onmiddellijk afgestraft nu Auto Bild heeft bekendgemaakt dat de autofabrikant de emissienormen van de Europese Unie heeft omzeild. De uitstoot van het BMW X3-model zou tot elf keer hoger zijn dan in de tests naar voren kwam. BMW kon meteen negen procent op de beurs inleveren.

De software van het X3-model zou volgens BMW niet in staat zijn geweest de emissieoverschotten op te merken. Of hier opzet in het spel is moet nog blijken, maar aandeelhouders nemen hier in elk geval een voorschot op.

Volkswagen heeft intussen zelf het boetekleed nog strakker aangetrokken met de melding dat het net als in de VS ook in Europa de emissietesten heeft weten te manipuleren. Ook dochter Seat schijnt wat dit betreft fout te zijn.

Duitse instanties hebben inmiddels aangekondigd dieselauto’s steekproefsgewijs te testen en wel van alle mogelijke automerken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 maart 2026
Robert van Barneveld nieuwe directeur MahaExplora
4 maart 2026
Continental zegt vaarwel tegen kolen en zware stookolie
4 maart 2026
In dit grote Europese land zijn in februari 2026 slechts 12 benzineauto’s verkocht
4 maart 2026
Igus introduceert keramische kogellagers: 65x slijtvaster
4 maart 2026
Twee nieuwe productgroepen voor Hengst Filtration
4 maart 2026
Werk-privébalans
Meest bekeken berichten
Recente reacties