Voorafgaand aan de vakantieperiode is er een flinke opleving geweest van de accuverkopen. Bovendien is de gemiddelde verkoopprijs aan het dalen: dus meer volume, maar een lichte druk op consumentenprijs.

Dit blijkt uit de analyse van ruim 131.000 werkplaatsfacturen bij ruim 130 aan het concept Werkplaats Serviceprovider deelnemende garagebedrijven.

De zwakke winter van begin dit jaar, heeft ertoe geleid dat de accuverkoop over de eerste drie maanden van 2014 fors daalde ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. In april stabiliseerde de verkoop, om in de periode mei tot en met juli fors toe te nemen. In augustus stabiliseerde de afzet weer. Over de eerste acht maanden is er nog een kleine min ten opzichte van 2013, maar niet meer zo dramatisch als zich het eerste kwartaal liet aanzien.

Door de gedaalde gemiddelde prijs van accu’s, is die daling in euro’s groter (7,1 procent) dan die van het volume (5,4 procent ). De Wesp-statistiek laat wat betreft de productgroep accu’s nog maar eens zien hoe groot en onvoorspelbaar soms de invloed van het weer (het eerste kwartaal)en het seizoen (zomervakantie) kunnen zijn op de werkplaatsactiviteiten.

Omzetontwikkeling accu’s

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 november 2025
Bob Velthuis beoogd voorzitter BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven
21 november 2025
Gaspedaal.nl analyseert 14 miljoen apk-rapporten
21 november 2025
‘Geen grossierswisseling voor een concept’
21 november 2025
Meer en meer particulieren aan de EV
20 november 2025
Van Mossel neemt twee Britse dealergroepen over
20 november 2025
TransConnect breidt uit op Duitse markt
Meest bekeken berichten
Recente reacties