Het personeel van de bandenfabriek van Goodyear in Amiens heeft twee Goodyear-bazen in gijzeling genomen. Het personeel wil een hogere ontslagvergoeding afdwingen met de actie. De fabriek is geblokkeerd met tractorbanden.

Goodyear wil zijn vestiging in Amiens al vijf jaar sluiten, maar door protesten, tussenkomst van de Franse overheid en lange ontslagprocedures is de sluiting nog steeds niet voltooid.

De bijna 1.200 personeelsleden eisen een ontslagpremie van 80.000 euro plus een vergoeding van 2.500 euro voor elk gewerkt jaar. Goodyear wil daar niet op ingaan.

Vandaag was er een vergadering gepland tussen vakbondsafgevaardigden en twee managers van Goodyear. Bernard Glesser en Michel Dheilly weigerden in te gaan op het voorstel van de vakbonden, waarop ze opgesloten werden in het vergaderlokaal.

De strategie om onderhandelaars van grote multinationals te gijzelen is de voorbije jaren al verschillende keren toegepast in Frankrijk, onder meer bij 3M, Sony, Caterpillar en Hewlet-Packard.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
25 maart 2026
RECO ontvangt vmbo-leerlingen voor snuffelstage
25 maart 2026
Nieuwe opzet voor IBIS Global Summit 2026
Meest bekeken berichten
Recente reacties