De bank Morgan Stanley moet zestig procent van de aandelen van Philips in Automotive Lighting en Lumileds zien te verkopen aan een private investeerder. Dat meldt het Financieel Dagblad.

Het technologiebedrijf maakte eind juni bekend dat de activiteiten van Autoverlichting en Lumileds worden gecombineerd in een nieuwe zelfstandige onderneming. Door de verzelfstandiging probeert Philips onafhankelijke schaalvergroting te bewerkstelligen. Daarbij kan Philips zich beter op andere verlichtingsonderdelen concentreren.

Het elektronicaconcern neemt dus door de aandelenverkoop genoegen met een minderheidbelang in het nieuwe verlichtingsbedrijf. Volgens Philips-bestuursvoorzitter Frans van Houten zullen de Lumileds- als Automobielverlichtingsbedrijven door de samenvoeging over meer flexibiliteit beschikken bij het aantrekken van nieuwe investeerders. De groei kan hiermee worden versneld.

De waarde van de beide onderdelen wordt door analisten op zo’n twee miljard euro geschat.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
8 januari 2026
Allianz Direct: Ook verzekerd met zomerbanden
8 januari 2026
BOVAG sluit strategische samenwerking met a.s.r.
8 januari 2026
Geschillencommissie Voertuigen of kantonrechter?
7 januari 2026
5 procent minder verkeersongevallen in 2024
7 januari 2026
Revisie op industriële schaal
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
Meest bekeken berichten
Recente reacties