De bank Morgan Stanley moet zestig procent van de aandelen van Philips in Automotive Lighting en Lumileds zien te verkopen aan een private investeerder. Dat meldt het Financieel Dagblad.

Het technologiebedrijf maakte eind juni bekend dat de activiteiten van Autoverlichting en Lumileds worden gecombineerd in een nieuwe zelfstandige onderneming. Door de verzelfstandiging probeert Philips onafhankelijke schaalvergroting te bewerkstelligen. Daarbij kan Philips zich beter op andere verlichtingsonderdelen concentreren.

Het elektronicaconcern neemt dus door de aandelenverkoop genoegen met een minderheidbelang in het nieuwe verlichtingsbedrijf. Volgens Philips-bestuursvoorzitter Frans van Houten zullen de Lumileds- als Automobielverlichtingsbedrijven door de samenvoeging over meer flexibiliteit beschikken bij het aantrekken van nieuwe investeerders. De groei kan hiermee worden versneld.

De waarde van de beide onderdelen wordt door analisten op zo’n twee miljard euro geschat.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
10 april 2026
Genesis opent eerste Europese dealervestiging in Almere
10 april 2026
Arval: Bedrijven niet klaar voor strengere regels verbrandingsmotoren
10 april 2026
CBS: 1 op de 5 auto’s heeft elektromotor
10 april 2026
De eeuwige zoektocht naar het juiste gereedschap
9 april 2026
Recordomzet WashTec in 2025
9 april 2026
Hier krijg je de meeste flitsboetes van Nederland
Meest bekeken berichten
Recente reacties