Porsche SE, grootaandeelhouder van de Volkswagen-groep en een holding waar in totaal twaalf merken toe behoren, heeft over het eerste halfjaar van 2020 een verlies geleden van 329 miljoen euro.

In een persmededeling legt Porsche de oorzaak van het verlies vooral bij de gevolgen van de Covid-19-pandemie. Vorig jaar boekte de holding over dezelfde periode nog een winst van 2,4 miljard euro. Voor heel 2020 verwacht Porsche nog wel winst te zullen maken, al geeft Porsche sinds 16 april 2020 geen te verwachten cijfers meer. Volgens Porsche is het onder de huidige omstandigheden niet langer mogelijk om betrouwbare en realistische cijfers te presenteren.

Nederland

De verkoop van het merk Porsche in Nederland is dit jaar ondertussen met 83 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde periode (1 januari tot 10 augustus) vorig jaar, zo blijkt uit cijfers van RDC. Met name de verkoop van de Cayenne gaat dit jaar door het dak. Tot en met 10 augustus werden er dit jaar al 514 van verkocht, tegen 63 vorig jaar.

In totaal werden er dit jaar in Nederland 1334 Porsches op kenteken gezet, tegen 730 in dezelfde periode vorig jaar.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 juli 2025
Plannen voor nieuwe autobelastingen bieden goede aanknopingspunten
14 juli 2025
Allianz Direct wint Independer Award Auto 2025 voor beste prijs-kwaliteit
14 juli 2025
Repareren of vervangen?
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
Meest bekeken berichten
Recente reacties