RAI Vereniging afdeling Autovak wil graag een koppeling van de eerste APK-keuring aan een nader te bepalen kilometerstand. Dat laat de vereniging weten na berichten uit Duitsland dat zij daar mogelijk een jaarlijkse APK gaan verplichten voor auto’s ouder zijn dan zeven jaar. Ook voertuigen met een hoge kilometerstand zouden in aanmerking komen.

Volgens RAI lijken de eerste reacties van politiek Den Haag op het Europese voorstel voor een verandering in de APK-frequentie voorbij te gaan aan een belangrijk aspect van dat voorstel. Eric Rommerts, secretaris van de afdeling Autovak van RAI Vereniging: “Dat de Tweede Kamerfracties daar in hun reacties weinig tot niets over zeggen, baart ons zorgen.”

Op dit moment moeten benzineauto’s, ongeacht hun kilometerstand, voor het eerst na vier jaar worden gekeurd, daarna na zes jaar, acht jaar en tot slot jaarlijks. “De koppeling aan een bepaalde kilometerstand is goed te beargumenteren. Slijtage bij hogere kilometerstanden kan eerder spelen dan pas na vier jaar, met alle mogelijke gevolgen van dien.”

Daarnaast zou het naar het oordeel van RAI Vereniging een goed idee zijn om de mogelijkheid te onderzoeken om APK-eisen uit te breiden met milieueisen, bijvoorbeeld door een controle op werkende roetfilters en katalysatoren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2025
Ook ERA breidt airco-assortiment uit
13 mei 2025
Auto Nassau wordt TOP Merkspecialist Fiat
13 mei 2025
Nieuwe obligatie-uitgifte Fastned
13 mei 2025
Equipmentdivisie Alliance krijgt vorm
13 mei 2025
Ayvens bouwt nieuwe remarketinglocatie
13 mei 2025
Buiten kantooruren: ‘Iedere dag ben ik met mijn hobby bezig’
Meest bekeken berichten
Recente reacties