Autofabrikant Renault verzet zich tegen recente beschuldigingen over de toepassing van sjoemelsoftware in zijn dieselmodellen. Het concern is verontwaardigd, noemt de verwijten onjuist en voelt zich ten onrechte in de beklaagdenbank gezet.

De voertuigbouwer slaat van zich af in een interview in de Franse krant Le Figaro. “We zijn ontzet en zelfs woedend”, zegt topman Thierry Bolloré, die bij Renault als Chief Competitive Officer eindverantwoordelijk is voor concurrentiezaken. “Renault verdient op geen enkele manier deze behandeling. Wij hebben niet gesjoemeld, wij hebben niets vervalst. Auto’s van ons zijn nog nooit met dergelijke systemen uitgerust.”

Heftige ontkenning

Met de heftige ontkenning reageert Bolloré op de verdenking die overheidsfunctionarissen dicht bij het onderzoek vorige week uitten tegenover dagblad Libération. Zij vermoeden dat Renault à la Volkswagen zijn modellen heeft gemanipuleerd om tijdens laboratoriumtest gekunsteld fraaie NOx-scores neer te zetten. Het zou gaan om bijna 900.000 voertuigen, meldt de zakenkrant Les Echos, geproduceerd sinds begin 2011 in K9-dieselmotoren. Hangende de ontwikkelingen heeft een Franse consumentenorganisatie inmiddels laten weten dat zij namens gedupeerde Renault-rijders schadeloosstelling wil afdwingen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
2 maart 2026
Twee auto’s uitgebrand bij autobedrijf in Nijverdal
2 maart 2026
CLEPA pleit voor bredere Europese chipstrategie
2 maart 2026
Autoverkopen Nederland februari 2026: hybride wint verder terrein
2 maart 2026
Wees het beste bedrijf dat je kunt zijn
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
Meest bekeken berichten
Recente reacties