De diesel wordt verder het verdomhoekje in gedrukt nu de stad München overweegt een verbod op diesels in te voeren. De Beierse minister-president Horst Seehofer (CSU) wil een dergelijk verbod te allen tijde trachten te voorkomen.

Dat meldt de Süddeutsche Zeiting. Burgemeester Dieter Reiter van München overweegt een verbod op diesels omdat er geen andere oplossingen meer voorhanden zijn om de uitstoot van NO2 tegen te gaan. De door de EU toegestane waarden worden niet alleen op de grote ringwegen en toegangswegen van München overschreden, maar ook in ver daarvandaan gelegen gebieden.

Euro 6

In München rijden 720.000 auto’s, 295.000 daarvan zijn diesels. Om de luchtkwaliteit weer op een voor de EU aanvaardbaar niveau te krijgen zouden 133.000 tot 170.000 diesels stilgezet moeten worden. Euro 6-voertuigen zouden van een verbod uitgesloten kunnen worden, volgens Reiter.

Voor en tegen

Behalve de Beierse minister-president zijn ook ondernemers en natuurlijk autofabrikanten tegen een rijverbod voor diesels. Zij zien meer in een stimulering van elektrische mobiliteit. Greenpeace verwelkomt juist een verbod.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
8 mei 2026
Stellantis breidt samenwerking met Leapmotor uit, Opel voorop
8 mei 2026
15.525 meer auto’s gedemonteerd in 2025
8 mei 2026
Autotelex ziet stijgende restwaarden EV
7 mei 2026
Hertog Lease overgenomen door Oostendorp
7 mei 2026
Dit land laat zien hoe snel Chinese automerken Europa veroveren
7 mei 2026
Mitsubishi wordt partner van VER
Meest bekeken berichten
Recente reacties