Onderdelenfabrikant Valeo heeft met RHJ International en Nissan een overeenkomst getekend voor overname van het Japanse Niles. Hiermee is een bedrag van 320 miljoen euro gemoeid. Met de overname wil Valeo haar positie in Azië versterken, samen met de Japanse autofabrikanten.

Niles is een fabrikant en leverancier aan de automotivebranche van elektronische componenten, zoals diverse sensoren, schakelaars en stuurkolommen.
De aankoop van het bedrijf moet de afdeling Comfort en Driving Assistance Systems Business Group van Valeo versterken. Wanneer de overname goedgekeurd wordt, dan wordt de groep wereldleider op het gebied van de gebruikersinterface, dat de interactie tussen de bestuurder en de auto mogelijk maakt.

Voordat de overname afgerond kan worden, zal het plan eerst onderworpen worden aan verschillende keuringen, zoals die van de Anti-Trust Authority. Deze instantie keurt handelspraktijken om ondermeer kartelvorming en monopolieposities tegen te gaan.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
29 december 2025
Helft autoschades door aanrijding met ander voertuig
29 december 2025
Washin7 neemt Carwash Rijen over
29 december 2025
Van Mossel dealer en servicepartner Maserati
29 december 2025
Allianz Direct: Helft meer schademeldingen
29 december 2025
Vuurwerk beperkt mobiliteit
29 december 2025
Duurzaamheid gaat niet alleen over CO2
Meest bekeken berichten
Recente reacties