Marktplaats heeft onderzoek gedaan naar het zoekgedrag van consumenten op de website. Daaruit blijkt dat de zwarte Volkswagen Golf in 2010 het meest in trek was. De kleuren zilvergrijs, blauw en wit volgen respectievelijk op de tweede, derde en vierde plaats.

Dit is de top vijf van meest gezochte auto’s, gesorteerd op merk/model, kleur en carrosserietype:

Merk/model
1. Volkswagen Golf
2. BMW 3-serie
3. Audi A4
4. BMW 5-serie

Kleuren
1. Zwart
2. Zilver of grijs
3. Blauw
4. Wit

Carrosserie
1. Stationwagon
2. Hatchback (3-5) deurs
3. Sedan (2/4-deurs)
4. Cabriolet

Nederlanders blijken op Marktplaats.nl vooral te zoeken naar een complete auto vol opties. Zo stond ‘airco’ en ‘cabriolet’ in 2010 in de top vijf van meest gezochte zoekwoorden in de categorie auto’s. Daarnaast was er via de site een run op winterbanden in december.

Dick Gorris, manager automotive van Marktplaats: "De auto moet echter niet alleen degelijk en betrouwbaar, maar ook compleet zijn. Zo zoeken consumenten vaak op accessoires als lederen bekleding, navigatie en dakdragers."

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 oktober 2025
Van Mossel neemt Polestar Amsterdam over
31 oktober 2025
Omzet LKQ stijgt 1,3 procent in derde kwartaal 2025
31 oktober 2025
Aankoopadvies voor een hefbrug
30 oktober 2025
Evo Parts sluit zich aan bij AllParts
30 oktober 2025
Indicata: Occasionmarkt EV normaliseert
30 oktober 2025
Continental blijft onderdelenportfolio uitbreiden
Meest bekeken berichten
Recente reacties