Waymo, ooit begonnen als het project voor autonoom rijden van Google, heeft een dochteronderneming opgericht in Shanghai. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een nieuwe bedrijfsregistratie. Hiermee richt de internetgigant opnieuw zijn pijlen op China.

Volgens de bedrijfsregistratie gaat de dochteronderneming zich bezighouden met zakelijke en logistieke consultancy, alsook diensten ten behoeve van het ontwerpen en testen van onderdelen voor zelfrijdende auto’s.

Alphabet

Google’s moederbedrijf Alphabet verliet in 2010 de Chinese markt voor zoekmachines, maar zoekt sindsdien naar nieuwe wegen om die opnieuw te betreden. Google zou nu bijvoorbeeld bezig zijn met een zoekmachine die wel aan de eisen van de Chinese autoriteiten voldoet. Google is ook mede-investeerder in het Chinese gaming platform Chushou. Het heeft tevens een artificial intelligence game uitgebracht op We Chat, de Chinese tegenhanger van Whatsapp.

Autonoom rijden

Waymo zet een voet tussen de deur nu China is verwikkeld in een race met de Verenigde Staten op het gebied van autonoom rijdende voertuigen. Eerder dit jaar verstrekte Peking al vergunningen aan autofabrikanten die in Shanghai zelfrijdende voertuigen willen testen op de openbare weg. Onder hen SAIC en start-up NIO.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
10 april 2026
Genesis opent eerste Europese dealervestiging in Almere
10 april 2026
Arval: Bedrijven niet klaar voor strengere regels verbrandingsmotoren
10 april 2026
CBS: 1 op de 5 auto’s heeft elektromotor
10 april 2026
De eeuwige zoektocht naar het juiste gereedschap
9 april 2026
Recordomzet WashTec in 2025
9 april 2026
Hier krijg je de meeste flitsboetes van Nederland
Meest bekeken berichten
Recente reacties