Porsche start met een testproject voor autonoom rijden in de werkplaats. In het project werkt Porsche samen met de startup Kopernikus Automotive, dat op het bedrijventerrein van Porsche in Ludwigsburg een testomgeving opzet.

Het doel van het project is dat auto’s volledig zelfstandig vanaf hun parkeerplaats naar de hefbrug kunnen rijden en vice versa. De monteurs kunnen de auto in kwestie via een tablet automatisch, snel en in de juiste positie de werkplaats in manoeuvreren. Alexander Haas, verantwoordelijk voor het project: “Autonoom rijden ontketent binnen een paar jaar een revolutie in het wegverkeer, maar nu al kunnen de we de technologische mogelijkheden benutten om werkprocessen effectiever en efficiënter te maken.”

Startup Autobahn

Het testproject vindt plaats in het kader van Startup Autobahn, een innovatieplatform dat in 2017 werd opgericht. Doel hiervan is om innovatieve startups van over de hele wereld in Stuttgart samen te brengen. Naast Porsche zijn onder meer Daimler, de universiteit van Stuttgart, Arena 2036, Hewlett Packard Enterprise, DXC Technology, ZF Friedrichshafen en BASF betrokken. Onder de paraplu van Startup Autobahn werken de partners samen met startups aan specifieke pilotprojecten, die elk honderd dagen in beslag nemen. Porsche heeft de afgelopen twee jaar circa vijftig van deze projecten gerealiseerd. Circa een derde van de resultaten ervan is al gebruikt in het ontwikkelingsproces voor serieproductie.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
31 december 2025
Niet terugblikken
30 december 2025
Independer: 70 procent meer vuurwerkschade
30 december 2025
Mens en robot hand in hand
29 december 2025
Helft autoschades door aanrijding met ander voertuig
29 december 2025
Washin7 neemt Carwash Rijen over
Meest bekeken berichten
Recente reacties