Energiemaatschappij RWE heeft recentelijke een opslagfaciliteit  geopend waar energie opgeslagen wordt in gebruikte accu’s van elektrische Audi’s. De installatie staat op het terrein van de waterkrachtcentrale van RWE aan een stuwmeer bij Herdecke in Duitsland.

De installatie kan in totaal zo’n 4,5 megawattuur aan elektriciteit opslaan. De accu’s zijn afkomstig van e-tron ontwikkelingsauto’s. Na hun eerste leven tijdens de testfases in de auto hebben ze nog een restcapaciteit van meer dan 80 procent. Dit maakt deze gebruikte accu’s geschikt voor de opslag van energie. Afhankelijk van het gebruik hebben ze nog een levensduur van maximaal tien jaar.

RWE gaat ervaringen met het project in Herdecke gebruiken bij het bouwen en exploiteren van grotere opslagfaciliteiten op basis van gebruikte EV-accu’s.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 november 2025
Fusie AkzoNobel en Axalta in de maak
18 november 2025
‘Desinformatie schaadt vertrouwen in EV’
18 november 2025
‘De Buggy verveelt nooit’
17 november 2025
Europeanen sparen korter voor tweedehands VW Golf
17 november 2025
Enexis ‘knijpt’ laadvermogen tijdens pieken
17 november 2025
InterClassics Brussels noteert nieuw bezoekersrecord
Meest bekeken berichten
Recente reacties